Jak správně určit velikost obuvi

Určení správné velikosti je zásadním faktorem pro spokojený a úspěšný nákup obuvi přes internet. Protože spokojenost našich zákazníků je jedním z hlavních cílů, ke kterému v našem e-shopu směřujeme, připravili jsme zde pro vás jednoduchý návod. V tomto článku naleznete převodní tabulky měrných škál ( mm, cm - EUR, US, UK) značek, které v našem e-shopu nabízíme. 

Postupy určení správné velikosti pro nákup obuvi a pro nákup stélek se mírně liší, především způsobem započítávání nadměrku. My si zde tyto rozdíly popíšeme a představíme možné způsoby stanovení vhodné velikosti.

Nadměrek, který u dospělých činí 4 - 6 mm a u dětí 7 - 9 mm, zajišťuje pohodlí vašich nohou v přední části obuvi.

Když vyjmete stélku z obuvi a umístíte na ní chodidlo, potřebný nadměrek by měl vypadat podobně jako na následujícím ilustračním obrázku.

noha_na_stélce3_1

Stanovení správné velikosti obuvi

Výrobci obuvi s nadměrkem při stanovování velikostí již počítají. To znamená, že obuv, jejíž velikost je například označena jako 28cm, má reálnou vnitřní délku kolem 28,5cm. Označení velikosti obuvi tedy u velké části výrobců vychází z délky chodidla a ne z délky obuvi.

Určení velikosti obuvi by tedy mělo vycházet z principů následujícího postupu:

Je zcela normální a běžné, že velikost pravého a levého chodidla se liší. Proto doporučujeme změřit chodidla obě a při objednávce vycházet z rozměru větší nohy.

Velikost chodidel se v průběhu dne mírně mění. Chodidla odpoledne a večer, v důsledku celodenního stání nebo pohybu, často vykazují větší rozměr než ráno po probuzení. Z těchto důvodů doporučujeme provádět měření v odpoledních a večerních hodinách.

měření-obuv2-bez popisu

 

Níže naleznete převodní tabulky pro snadné a přesné určení správné velikosti obuvi. U převodních tabulek VAROMED je uvedeno i členění šíře obuvi dle evropských standardů.

tabulky velikostí - vionic

tabulky velikostí - Batz

tabulky velikostí - NC

tabulky velikostí _VAROMED