Jak správně určit velikost vložek

Určení správné velikosti je zásadním faktorem pro spokojený a úspěšný nákup zdravotních stélek přes internet. Protože spokojenost našich zákazníků je jedním z hlavních cílů, ke kterému v našem e-shopu směřujeme, připravili jsme zde pro vás jednoduchý návod. V tomto článku naleznete převodní tabulky měrných škál ( mm, cm - EUR, US, UK, 3XSK-XS, XS-XXL) značek, které v našem e-shopu nabízíme. 

Postupy určení správné velikosti pro nákup obuvi a pro nákup stélek se mírně liší, především způsobem započítávání nadměrku. 

Nadměrek, který u dospělých činí 4 - 6 mm a u dětí 7 - 9 mm, zajišťuje pohodlí vašich nohou v přední části obuvi. 

Velká část sériových zdravotních stélek je vyráběna v jasně daném rozsahu velikostí (např. u stélek FootWave odpovídá velikost M rozsahu 261 - 280mm). Stélky se běžně upravují zastřižením. Avšak tvar stélky, umístění a rozložení ortotických prvků a jednotlivých podpůrných zón musí odpovídat anatomii nohy. Nelze tedy například příliš zastřihnout nevhodně velkou stélku nebo naopak nosit stélku malou. Negativně by se tak změnilo umístění ortotických prvků a podpůrných zón stélky vůči chodidlu.

Nejsnazší cestou jak zjistit odpovídající velikost stélky je vyjmutí původní stélky z obuvi, kam chcete zdravotní stélky následně umístit a tuto originální stélku změřit:

stélka_metr2

V případě, že původní stélku nelze z obuvi vyjmout nebo v případě, kdy stélky pořizujete dříve než obuv, je třeba vycházet z měření chodidel. Pro určení správné délky nové stélky je oproti obuvi nutné k délce chodidla připočítat potřebný nadměrek. Ten, jak jsme uvedli výše, standardně činí u dospělých 4 - 6 mm a u dětí 7 - 9 mm.

Je zcela normální a běžné, že velikost pravého a levého chodidla se liší. Proto doporučujeme změřit chodidla obě a při objednávce vycházet z rozměru větší nohy.

Velikost chodidel se v průběhu dne mírně mění. Chodidla odpoledne a večer, v důsledku celodenního stání nebo pohybu, často vykazují větší rozměr než ráno po probuzení. Z těchto důvodů doporučujeme provádět měření v odpoledních a večerních hodinách.

Určení velikosti stélky by tedy mělo vycházet z principů tohoto postupu:

měření-grafika2

Takto získaný údaj následně porovnejte s velikostními rozsahy stélek a vyberte takovou velikost do jejíž rozsahu vámi zjištěný údaj náleží.

Správně vybraná stélka tedy přesahuje přes prsty a tím zajistí, že se následně nebude nevhodně pohybovat v obuvi a zároveň tím přispěje k vašemu pocitu pohodlí a komfortu.

noha_na_stélce3_1

 

Níže naleznete převodní tabulky pro snadné a přesné určení správné velikosti stélek.

tabulky velikostí - VM

tabulky velikostí - VO

tabulky velikostí - FW