Sériové zdravotní stélky: jak vybrat správný typ

Sériové zdravotní stélky se vyrábějí v mnoha typech, jejichž účinky se značně liší. Je proto velmi důležité věnovat výběru správného typu zdravotní stélky pozornost. Námi nabízené sériové zdravotní stélky jsou většinou rozděleny dle jejich účinku již v názvu a krátkém popisu tak, aby pro naše zákazníky byla volba správného typu co nejjednodušší. V hlavním popisu jednotlivých stélek pak naleznete hlubší informace o správné indikaci. Níže uvádíme rozdělení námi nabízených zdravotních stélek dle nejběžnějších obtíží:

Nejistota při chůzi, bolest pat, bolest plosek při běhu:
Bolest podélné a příčné klenby, pokles nebo propad klenby:
Vbočený nebo tuhý palec, bolest podélné klenby i příčné klenby:
Bolest paty, zánět úponu plosky do paty:
Bolest paty, bolest podélné klenby, nejistota při chůzi+malý prostor v obuvi:

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhým významným parametrem správného výběru je velikost stélky. Pro vaší snazší orientaci použijte níže uvedený převod velikostí.

XSK (Extra Small Kids) : 30 - 31 EUR
SK (Small Kids) : 32 - 33 EUR
K (Kids) : 34 - 35 EUR
XS (Extra small) :  36 - 38 ½ EUR
S (Small) : 39 - 40 ½ EUR
M (Middle) :  41 - 42 ½ EUR
L (Large) :  43 - 45 EUR
XL (Extra Large) :  46 - 47 EUR
XXL (Extra Extra Large) : 48 - 50 EUR

 

Sériové zdravotní stélky uspokojivě řeší vertikální odchylky, jako jsou bolesti příčné klenby, pokles podélné klenby, snížená stabilita, některé bolesti pat, apod.

V případě, že Vaše zdravotní problémy mají původ v odchylkách laterálních, jako jsou například vbočená kolena, vbočené nebo vybočené kotníky, nášlap na malíkovou hranu. atd., doporučujeme vám navštívit odborného podiatra ve vašem regionu, který vám vyrobí Individuální zdravotní stélky přesně dle vašich potřeb.

Vašeho poskytovatele podiatrických služeb v ČR a SR naleznete zde.