Hořčík - Z mořského dna (120 kapslí)

Kód: HORC-120
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Botanic
399 Kč 356 Kč bez DPH
V externím skladu
Můžeme doručit do:
10.6.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Přispívá k elektrolytické rovnováze
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • Přispívá k normální činnosti svalů
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin
 • Přispívá k normální psychické činnosti
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Přispívá k udržení normálního stavu zubů
 • Podílí na procesu dělení buněk

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hořčík neboli magnézium je jeden z nejdůležitějších minerálů v našem těle. Neumíme si ho sami vytvořit, proto ho potřebujeme přijímat ve stravě nebo formou doplňků. Hořčík se podílí na stovkách enzymatických reakcích v těle. Při jeho nedostatku nám hrozí náladovost, podrážděnost, svalové křeče, únava, srdeční arytmie, bolesti hlavy a mnoho dalšího.

Jako esenciální minerál je potřeba například k přeměně potravy na energii, regulaci svalových kontrakcí a ke svalové regeneraci. Bez hořčíku by také nebyl možný přenos nervových vzruchů nebo syntéza bílkovin v těle.

PROČ HOŘČÍK DOPLŇOVAT VE FORMĚ DOPLŇKŮ?

Vlivem stresu, nevhodné životosprávy i pitím alkoholu se hořčík z těla rychleji spotřebovává a je potřeba ho doplnit o to více. Jenže například kvůli intenzivnímu zemědělství je jeho obsah v půdě a následně tedy i v potravinách nižší. Nezanedbatelná část hořčíku z potravin mizí i během technologického zpracování. Navíc naše tělo dokáže využít jen 30 % magnézia obsaženého v potravinách. Abyste přijali doporučenou denní dávku tohoto minerálu, je nezbytné sáhnout po doplňcích zejména pokud máte fyzicky i psychicky náročnější období nebo pravidelně sportujete. Každý doplněk hořčíku obsahuje určitý poměr elementárního hořčíku, který nejčastěji bývá kolem 15–20 %. V našich kapslích najdete celých 30 % elementárního hořčíku, díky čemuž z nich tělo dokáže vstřebat velké množství tohoto minerálu.

CO ZNAMENÁ ELEMENTÁRNÍ HOŘČÍK?

Hořčík je velmi reaktivní kov, který vždy bývá navázaný ve sloučenině. Každý potravinový doplněk je tedy sloučeninou hořčíku s dalším atomem nebo molekulou jiného prvku nebo látky. Pojem elementární hořčík značí pouze obsah samotných atomů hořčíku.

SLOŽENÍ

Jedná se o dobře vstřebatelný aquamin s 30 % vápníku a 2,2% hořčíku z červených mořských řas (Lithothamnion).

UŽÍVÁNÍ A DÁVKOVÁNÍ

Doporučená denní dávka je 1 kapsle. Aby se vám kapsle lépe polykala, zapijte ji sklenkou vody nebo čímkoliv, co vám chutná. Užívejte nejlépe hodinu po jídle.

VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Vyšší dávky hořčíku mohou způsobit nadýmání a průjem. V případě těhotenství se o užívání tablet poraďte se svým lékařem.

VHODNÉ PRO

ZEMĚ PŮVODU

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
#sizes_table#: hidden
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Botanic.cz

Společnost Botanic.cz, založená v roce 2005, se zaměřuje na poskytování přírodních produktů a doplňků stravy pro zdravý životní styl svých zákazníků. Díky svým zkušenostem, odbornosti a vášni se stali známou značkou, která nabízí širokou škálu produktů pro tělo i mysl.

Botanic.cz se odlišuje tím, že pečlivě vybírají dodavatele a pěstitele z celého světa, nepřeprodávají hotové produkty a místo toho se zaměřují na vlastní výrobu. Suroviny dovážejí do svých výrobních a pracovních prostor v Jablonci nad Nisou, kde je kontrolují, balí, míchají, kapslují a prodávají pod vlastní značkou.

Společnost Botanic.cz je charakterizována následujícími hodnotami:

 • Bohatost: Neustále aktualizují a rozšiřují svůj sortiment.
 • Odbornost: Mají dlouholeté zkušenosti v oboru a spolupracují s odborníky.
 • Tým: Považují se za rodinu a společně dosahují úspěchů.
 • Aktualita: Sledují moderní trendy a nabízejí kvalitní a čerstvé produkty.
 • Naše řešení: Vytvářejí vlastní produkty pro specifické potřeby.
 • Iniciativa: Jsou vážní a neustále se snaží zlepšovat.
 • Cit: Mají blízko k rostlinám, věří jim a sami je užívají.

Botanic.cz se zaměřuje na etické hodnoty a společenskou zodpovědnost, nabízí produkty, které podporují zdraví a pohodu svých zákazníků a věří v to, co dělají.