Kurz tejpování s MECHANICKÝMI TEJPY STRAPIT - 16. 5. 2025

Kód: 27142
Novinka
Neohodnoceno
2 500 Kč 2 066 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Myslíte, že umíte tejpovat? Asi s kineziotejpy že? Nabízíme techniku aktivního tejpování s elastickými tejpy Strapit. Látka tejpu není bavlna, ale nylon. To umožňuje voděodolnost a větší užitnou hodnotu i ve vodních sportech. Podsttný rozdíl je, že viskoelastické vlastnosti tejpu umožňují kontrolu a svalovou optimalizaci v celém rozsahu pohybu. Všichni, co jsme prošli originál kurzem jsme byli překvapeni účinností konceptu, jednoduchostí, mechanickou silou tejpů i jejich senzorickým účinkem. Neváhejte a přihlaste se.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Strapit je australská společnost, která vyrábí inovativní sportovní tejpy s jedinečným paměťovým efektem, který umožňuje návrat do výchozí polohy bez ohledu na to, jak moc je natáhnete. Společnost založili v roce 2006 dva sportovní fyzioterapeuti, kteří viděli potřebu kvalitnější pásky, která by zůstala na svém místě při náročné aktivitě a poskytovala dlouhotrvající oporu.

Pásky Strapit jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který byl vyvinut tak, aby napodoboval vlastnosti lidské kůže. Díky tomu je nošení pásky pohodlnější a páska dobře přilne k pokožce. Materiál je také vysoce prodyšný, což zabraňuje podráždění pokožky.

Termín: 16. 5. 2025 (9:00 - 18:00, prezentace v 8:30)

Místo konání: Jablonec nad Nisou - místo bude upřesněno

Lektor: Mgr. et Bc. Pavla Rybová - fyzioterapeut, ortotik - protetik, provozovatelka Centra komplexní terapie dolních končetin, lektor certifikovaného kurzu Funkční diagnostika nohy, její aktivní kinezioterapie a individuální korekce.

 

Cena: 2400,- Kč, tejpy jsou součástí kurzovného, členové UNIFY mají nárok na 10% slevu

 

Pro koho je kurz vhodný pro: fyzioterapeuty, podiatry a ortotitky, ostheopaty, chiropraktiky, lékaře, trenéry a studenty příbuzných oborů

 

Předběžný program:

Cílem kurzu je ukázat rozdíly mezi páskou Strapit V2 a ostatními páskami na trhu a naučit účastníky, jak pásku správně aplikovat, což je velmi odlišné od současných metod tejpování.

Projdeme si některé vědecké materiály, které máme k dispozici, a vysvětlíme, jak páska V2 funguje.

 

1. Pokyny pro aplikaci.
 Příprava je důležitá součást každého tejpování, každá páska vydrží déle, pokud se dodržují pravidla vysvětlená v této části.
 Aplikace, jak nejlépe aplikovat Mechanical Tape.
 Obecné zásady tejpování.

2. Jak používat V2
Zde předvedeme různé aplikace s použitím tejpu, přičemž cílem je, aby účastníci odcházeli s dostatečnými znalostmi pro rozvoj vlastních aplikací a léčby svých pacientů.

3. Aplikační techniky.Budeme pracovat s aplikacemi od ramene po nohy, očekává se, že každý bude tejpovat a bude tejpován, což umožní lidem nejen naučit se tejpovat, ale také pocítit účinky tejpování na vlastní kůži.


4.Momenty k zamyšlení. Zde rychle projdeme co nejvíce různých aplikací a přijmeme dotazy a nápady účastníků kurzu.Neustále zapracováváme podněty přicházející z různých oblastí, ve kterých se používá, a to nám umožňuje přidávat do kurzů nové nápady v průběhu, takže kurz je do značné míry rostoucím stavebním kamenem, nikoli uzavřeným procesem, důležité je, že jsou vysvětleny konkrétní pokyny, a zbytek je opravdu řízen pacienty a příznaky.
Délka kurzů se liší v závislosti na zemi, úrovni znalostí a počtu účastníků, ale obecně je pořádáme od 9:00 do 17:00, a to jeden nebo dva dny v závislosti na počtu účastníků a potřebě překladu či nikoli.  

Doporučení: z důvodu aplikace tejpů na všechny účastníky, doporučejeme před kurzem tělo nekrémovat a oholit z důvodu hladkého sundavání tejpů

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: