Kurz tejpování s MECHANICKÝMI TEJPY STRAPIT - 14. - 15. 10. 2023

Kód: 27142
Novinka
Neohodnoceno
3 990 Kč 3 298 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.10.2023
Možnosti doručení

Dovolte mi Vás pozvat na první kurz svého druhu v České republice - na kurz tejpování mechanickými tejpy STRAPIT. Základní rozdíl je v jejich elastičnosti oproti kineziotejpu, který je elasticko-plastický. Pojďme se naučit techniku tohoto lepení, abychom obohatili naší terapii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Strapit je australská společnost, která vyrábí inovativní sportovní tejpy s jedinečným paměťovým efektem, který umožňuje návrat do výchozí polohy bez ohledu na to, jak moc je natáhnete. Společnost založili v roce 2006 dva sportovní fyzioterapeuti, kteří viděli potřebu kvalitnější pásky, která by zůstala na svém místě při náročné aktivitě a poskytovala dlouhotrvající oporu.

Pásky Strapit jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který byl vyvinut tak, aby napodoboval vlastnosti lidské kůže. Díky tomu je nošení pásky pohodlnější a páska dobře přilne k pokožce. Materiál je také vysoce prodyšný, což zabraňuje podráždění pokožky.

Termín: 14. - 15. 10. 2023 (9:00 - 17:00, prezentace v sobotu v 8:30)

Místo konání: FTVS UK, Praha 6, J. Martiho 269/31, asi posluchárna P8 - bude upřesněno

Lektor: Axel Benecke - od roku 2002 fyzioterapeut pracující pro mnoho národních sportovních klubu po celém Německu (americký fotbal, atletika, cheerleading, lední revue, warrior games), od 2023 mental coach

Certifikovaný instruktor pro značky:

◦ Rocktape

◦ M2T-Blade

◦ Prime Blading

Prime Phlossing StrapIt V2 Taping

Cena: 3990,- Kč, tejpy jsou součástí kurzovného, členové UNIFY sleva 10 %

Počet kreditů UNIFY: 10

 

Pro koho je kurz vhodný pro: fyzioterapeuty, podiatry a ortotitky,ostheopaty, chiropraktiky, lékaře, trenéry a studenty příbuzných oborů

 

Předběžný program:

Cílem kurzu je ukázat rozdíly mezi páskou Strapit V2 a ostatními páskami na trhu a naučit účastníky, jak pásku správně aplikovat, což je velmi odlišné od současných metod tejpování.

Projdeme si některé vědecké materiály, které máme k dispozici, a vysvětlíme, jak páska V2 funguje.

 

1. Pokyny pro aplikaci.
 Příprava je důležitá součást každého tejpování, každá páska vydrží déle, pokud se dodržují pravidla vysvětlená v této části.
 Aplikace, jak nejlépe aplikovat Mechanical Tape.
 Obecné zásady tejpování.

2. Jak používat V2
Zde předvedeme různé aplikace s použitím tejpu, přičemž cílem je, aby účastníci odcházeli s dostatečnými znalostmi pro rozvoj vlastních aplikací a léčby svých pacientů.

3. Aplikační techniky.Budeme pracovat s aplikacemi od ramene po nohy, očekává se, že každý bude tejpovat a bude tejpován, což umožní lidem nejen naučit se tejpovat, ale také pocítit účinky tejpování na vlastní kůži.


4.Momenty k zamyšlení. Zde rychle projdeme co nejvíce různých aplikací a přijmeme dotazy a nápady účastníků kurzu.Neustále zapracováváme podněty přicházející z různých oblastí, ve kterých se používá, a to nám umožňuje přidávat do kurzů nové nápady v průběhu, takže kurz je do značné míry rostoucím stavebním kamenem, nikoli uzavřeným procesem, důležité je, že jsou vysvětleny konkrétní pokyny, a zbytek je opravdu řízen pacienty a příznaky.
Délka kurzů se liší v závislosti na zemi, úrovni znalostí a počtu účastníků, ale obecně je pořádáme od 9:00 do 17:00, a to jeden nebo dva dny v závislosti na počtu účastníků a potřebě překladu či nikoli.  

Doporučení: z důvodu aplikace tejpů na všechny účastníky, doporučejeme před kurzem tělo nekrémovat a oholit z důvodu hladkého sundavání tejpů

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: