Funkční ergonomický podsedák Ideal Move

Kód: 26592/SED
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Ideal Move
1 600 Kč 1 322 Kč bez DPH
V externím skladu
Velikost
Výška
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení

Ergonomická pomůcka navržená pro kancelářské židle a autosedačky. Unikátní tvrdost a tvar podsedáku dokáže napřímit páteř, a tím dlouhodobě eliminuje bolesti zad. Vaše kancelářská židle nebo autosedačka je pravděpodobně příliš měkká a Vaše páteř se v nich bortí – hrbíte se.

 

Funkční pomůcka, která Vám pomůže s bolestmi zad. Jeden podsedák lze použít jak pro kancelářské židle, tak pro autosedačky – vždy jej stačí pouze otočit. Životnost podsedáku jsou desítky let. 

V dnešní době jsou vyráběny nejrůznější ergonomické pomůcky a židle. Řeší se hlavně úhly v kolenou a kyčlích a dbá se na to, aby byl monitor v úrovni hlavy. Nikdo se však nevěnuje tvrdosti podložky. Pro zdravý sed je však tvrdost velmi důležitá. Hlavními parametry pro správný (funkční) sed jsou celá chodidla položená na zemi, spíše tupý úhel v kolenou i kyčlích a tvrdost povrchu taková, aby se opřela celá plocha ramínek sedacích kostí.

Splňuje-li sedák, na kterém sedíme, tyto podmínky, centrální nervová soustava pozná své opory a sama automaticky napřímí páteř. Tu drží vzpřímeně automaticky natolik ideálně, aniž by nás sezení kdykoli unavilo. Opačný efekt má sezení na balanční ploše nebo na úplně tvrdém povrchu, kde jsme neustále nuceni reflexně vyvažovat nestabilitu abychom nespadli nebo se nám nezabořila páteř do opěrky. S tímto sedem také přichází rychlá únava.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Vlastnosti

TVRDOST

Vrchní díl takový, aby se opřela celá plocha ramínek pánevní kosti.

Spodní díl přizpůsobivý tvaru židle či sedačky.

 

TVAR

Hodící se na co nejvíce typů židlí a autosedaček.

Tvar klínu pro potřebný sklon sedací plochy pro variantu s opřením i bez.

Šířka co nejmenší, aby byly kyčelní klouby a stehenní kosti ve vzduchu, Zároveň však taková, aby byla stejná jako šířka pánve, aby se stehna co nejméně dotýkala.

Výška podsedáku taková, aby se vytvořil tupější úhel v kyčlích a kolenou.

 

VARIANTA KANCELÁŘ

Podsedák je vhodný na všechny typy kancelářských židlí, ale i na tvrdé běžné židle a stoličky. Nepoužívejte v případě židlí, které mají kulatý (sedlovitý) tvar. Podsedák by v tomto případě nebyl stabilní a neplnil by tak svoji funkci.

Podsedák položte zkosenou hranou ve směru stehen do přední části židle.

  • Bez opření o opěrku – Podsedák položte na židli zkosenou stranou tak, aby širší část podsedáku směřovala dozadu (směrem k opěrce židle). Následně celý podsedák umístěte tak, aby zúžení podesedáku bylo v přední části židle.
  • S opřením o opěrku – Podsedák položte na sedadlo zkosenou stranou tak, aby zúžená část podsedáku směřovala dozadu (směrem k opěrce). Následně celý podsedák umístěte tak, aby zúžení podsedáku bylo těsně u opěrky sedadla.

 

VARIANTA AUTO

  • S opřením o opěrku – Podsedák položte na auto sedačku zkosenou stranou tak, aby zúžená část podsedáku směřovala dozadu (směrem k opěrce). Následně celý podsedák umístěte tak, aby zúžení podsedáku bylo těsně u opěrky auto sedačky.

Použití funkčního podsedáku | Varianta kancelář vs varianta auto

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Terapeutické pomůcky
Barva: růžová, šedá, černá
Pohlaví: Unisex
Značka: Ideal Move
#sizes_table#: hidden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: