Boswellia serrata - Prášek z pryskyřice (100g)

Kód: BOSW-100
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Botanic
149 Kč 133 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.2.2024
Možnosti doručení

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • Zlepšuje stav kloubů a kostí
 • Zlepšuje trávení
 • Normalizuje funkci dýchacího systému
 • Normalizuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Zlepšuje duševní zdraví
 • Podporuje reprodukční systém
 • Podporuje srdeční činnost

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyskytuje se zejména v severní a střední Indii, ale narazit na něj můžete také v Africe a ve Středním východě. Řeč je o středně velkém stromu s názvem Boswellia serrata, který patří do čeledi březulovitých. V našich končinách je tento, v mnoha ohledech zajímavý strom, známý jako Kadidlovník pilovitý, jehož druhové jméno je odvozeno od lichozpeřených listů s pilovitými okraji. V čem tkví jeho přírodní síla?

Strom upoutá pozornost svými drobnými žlutými až bílými květy, pro pěstitele je však nejcennější komoditou pryskyřice, která se seskupuje v kanálcích kůry a ve dřevu. Pryskyřice se získává nařízutím kůry, vytékající míza se posléze odebírá do speciálních bambusových košů. Kromě svých léčivých účinků vstoupila pryskyřice do podvědomí lidí také jako kadidlo, jež je nedílnou součástí náboženských obřadů.

JAKÉ BLAHODÁRNÉ LÁTKY OBSAHUJE KADIDLOVNÍK? TAJEMSTVÍM ÚČINNOSTI JSOU BOSWELLOVÉ KYSELINY

Pro výrobu prášku z kadidlovníku se využívá jeho pryskyřice. Právě pryskyřice obsahuje boswellové kyseliny.

Kvalita kadidla a podíl jednotlivých účinných látek se liší podle toho, v jakých podmínkách strom roste. Paradoxem je, že stromy, které rostou v suchém a kamenitém prostředí, sice produkují méně pryskyřice, ale mají velmi vysoký podíl vzácných boswellových kyselin. Nejvzácnější pryskyřice pochází ze stromů z africké oblasti kolem Rudého moře a z Arabského poloostrova. Drcenou formu bylinky ve formě prášku můžete snadno rozmíchat ve vodě, čaji nebo smoothie, případně přisypat do vašeho oblíbeného pokrmu. Výhodou je neutrální chuť, která nijak neovlivní výsledný dojem z jídla. Pokud upřednostňujete přírodní formu bylinek, pak je pro vás prášek ideální volbou.

PRO KOHO JE FORMA VHODNÁ?

Prášek z pryskyřice osloví všechny zastánce tradičního zpracování bylin. Z odvažování prášku a přípravy nápoje si můžete udělat v domácím či pracovním prostředí svůj vlastní rituál. Po několika pokusech adekvátní množství jistě trefíte od „oka“ a stane se běžnou rutinou.

DO SMOOTHIE, JOGURTU NEBO JAKO DRINK

Prášek z Boswellie je vhodný pro milovníky tradičního užívání bylin. Po odvážení adekvátní dávky (2x odměrka 1g) stačí prášek rozmíchat ve 200 ml vody. Případně jej můžete snadno přidat do vašeho oblíbeného shaku, smoothie nebo třeba jogurtu.

VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ SE OBÁVAT NEMUSÍTE

Při užívání Boswellie nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Její užívání by však měli pro jistotu konzultovat se svým lékařem lidé s vážnými zdravotními problémy a také těhotné a kojící ženy.

JINÉ NÁZVY PRODUKTU

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Kadidlovník pilovitý, Frankincense, indischer Weihrauch, saagjas viirukpuu, Indiai tönjénfa, Vīraka koks, vrsta bosvelije, Kadzidla piłkowana, rökelseträd, Boswellia serrata

ÚČINNÉ LÁTKY

 • Aminokyseliny
 • Polyfenoly
 • Polysacharidy
 • Silice

ZEMĚ PŮVODU

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
#sizes_table#: hidden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Botanic.cz

Společnost Botanic.cz, založená v roce 2005, se zaměřuje na poskytování přírodních produktů a doplňků stravy pro zdravý životní styl svých zákazníků. Díky svým zkušenostem, odbornosti a vášni se stali známou značkou, která nabízí širokou škálu produktů pro tělo i mysl.

Botanic.cz se odlišuje tím, že pečlivě vybírají dodavatele a pěstitele z celého světa, nepřeprodávají hotové produkty a místo toho se zaměřují na vlastní výrobu. Suroviny dovážejí do svých výrobních a pracovních prostor v Jablonci nad Nisou, kde je kontrolují, balí, míchají, kapslují a prodávají pod vlastní značkou.

Společnost Botanic.cz je charakterizována následujícími hodnotami:

 • Bohatost: Neustále aktualizují a rozšiřují svůj sortiment.
 • Odbornost: Mají dlouholeté zkušenosti v oboru a spolupracují s odborníky.
 • Tým: Považují se za rodinu a společně dosahují úspěchů.
 • Aktualita: Sledují moderní trendy a nabízejí kvalitní a čerstvé produkty.
 • Naše řešení: Vytvářejí vlastní produkty pro specifické potřeby.
 • Iniciativa: Jsou vážní a neustále se snaží zlepšovat.
 • Cit: Mají blízko k rostlinám, věří jim a sami je užívají.

Botanic.cz se zaměřuje na etické hodnoty a společenskou zodpovědnost, nabízí produkty, které podporují zdraví a pohodu svých zákazníků a věří v to, co dělají.